simple site templates

Használd újra!

A fogyasztói társadalomban azt tanultuk, amint valami elromlik vagy elkopik másikat kell vennünk. Azonban gondolkodhatunk másképp. Tehetünk apró lépéseket a mindennapokban is egy fenntarthatóbb jövőért.

Kedvenc kopott fekete nadrágomat megmentettem egy taigetoszi pillanattól. Ahelyett, hogy a szemetes mélyére temettem volna –a már szürkés árnyalatúra fakult nadrágot- vettem textil festéket egy hobbiboltban pár száz forintért és az instrukciók követése után –2 liter vízbe beletettem a festékport és a nadrágot, majd egy órán keresztül főztem- kész is lettem és olyan lett, mint új korában.

Talán nem az a legjobb érzés, hogy minimális költéséggel újra használhatom a nadrágomat, hanem az, hogy –ugyan csak ennyivel de- nem növeltem a hatalmas szeméthegyek és szemétszigetek nagyságát.

Írta: Pálfi Zsuzsa
Környezetvédelmi Bizottsági tag