free simple website templates

Környezettudatosabban a vizsgaidőszakban 

Mindenbe bele tudjuk szőni egy kicsit a környezettudatosságot, ha tényleg egy fenntarthatóbb jövőt szeretnénk felépíteni. Azonban minden változtatást, először magunkkal kell kezdenünk. Így merült fel bennem a kérdés „Hogyan tehetném a vizsgaidőszakomat környezettudatosabbá?”

A vizsgaidőszak egyik leginkább környezetet terhelő eleme, a papír. Rengeteg fát vágunk ki és számottevő energiát fogyasztunk az előállítása során. Élőlényektől vehetjük el az otthont jelentő fákat, a gyártás során rengeteg szennyező adalékanyagot és értékes vizet használunk, plusz víz és légszennyező folyamatokat támogatunk. Megbecsüljük mindezt egy egy jegyzetkészítés alkalmával? Nem hiszem. A következő apróságokkal tettem meg az előre lépést egy fenntarthatóbb „vizsgaidőszak útján”:

A lehető legjobb megoldás, ha a tananyagot számítógépről tanulva tudom elsajátítani és Wordben készítem el a jegyzetet az ismétléshez.

Tipp: Ha mindenképp kezedben akarod tartani a tananyagot és ki szeretnéd nyomtatni, figyelj a következőkre és máris környezettudatosabb lehetsz. Töltsd ki a lap egészét –csökkentsd a betűméretet, a sorközöket, a margók nagyságát-, használj olyan betűtípust, amihez kevesebb tinta szükséges például a Ryman Eco betűtípus 33%-kal kevesebb tintát használ nyomtatáskor, mint a többi betűtípus –ezt ígérik a tervezők-. Ne rakj bele ábrákat, spórolj a tintával. Használj újrapapírt.
Ha kézzel írott jegyzetet készítesz, bejönnek további elemek, amik terhelhetik a környezetet: ceruza, toll. Toll választása esetén válassz fa vagy papírvázú tollat, amiben csak a betétet kell cserélned így csökkentheted a több 100 év alatt lebomló hulladék mennyiségét.

A környezettudatosságra való törekvésemben, mindig apróbb „challenge”-kbe botlok, de a kihívásokkal könnyű szembe szállni, ha nemes célok vezérelnek.

Írta: Pálfi Zsuzsa
DEHÖK Környezetvédelmi Bizottság alelnöke

forrás: https://blog.fps.hu/kornyezetbarat-betutipus-eco-font/

Mobirise