A DEHÖK Környezetvédelmi Bizottsága idén is lehetőséget kapott arra, hogy saját standdal képviseltesse magát a Campus Fesztiválon.
Minden nap más és más programmal készültünk az érdeklődőknek, természetesen a környezettudatosságot és fenntarthatóságot szem előtt tartva.
Így került sor fürdőbomba készítésére is, melyhez egyszerű, könnyen beszerezhető, ugyanakkor mindenképpen környezetbarát hozzávalókat használtunk fel. Főleg a gyerekek körében volt ez nagyon népszerű, hiszen melyik gyerek ne szeretné bepiszkolni a kezét.
Nagyon fontosnak tartjuk, hogy a manapság eluralkodó, hatalmas méreteket öltő műanyag okozta problémákra alternatívákat tudjunk ajánlani a hétköznapokra. Ezért csatlakoztunk a Műanyagmentes Július programhoz, melynek keretében az egyszer használatos műanyagok helyett a tartósabb igénybevételű tárgyakat népszerűsítettük.
Pénteki főprogramunk vászonszatyor festés volt.
Mindenki megtarthatta az általa kicsinosított táskát, amivel bármikor bevásárolhat, így nincs szükség külön nejlonszatyorra.
Az utolsó napon hennafestés volt a főprogram. Az itt megalkotott motívumokkal is a természetet, a természetességet szerettük volna hangsúlyozni, így főképp virág és állat mintákkal dolgoztunk.
Mindezek mellett azonban több, kisebb feladattal is készültünk. Kvízeket tölthettek ki az érdeklődők, melyeknek szerencsés megfejtői minden nap végén egy ajándékcsomaggal gazdagodtak. A díjakat is mi magunk állítottuk össze, szintén azzal a céllal, hogy maradandó tárgyakkal jutalmazzuk a versenyzőket. Magát az ajándékot is a Bizottság logójával ellátott vászontáskában adtuk át, ebben többek között póló és kulacs is szerepelt.
A vetélkedőn kívül játékos feladatokat is kipróbálhattak a hozzánk látogatók. A gyógy- és fűszernövény-felismerést illat alapján, a különböző termények, magok felismerését pedig tapintással nyomozhatták ki a próbálkozók.
Örömmel tapasztaltuk, hogy az emberek érdeklődőek, és ami a legfontosabb, a gyerekek nagyon nyitottak.
Fontos, hogy a fiatalokkal meg tudjuk értetni, miért is van szükség arra, hogy odafigyeljünk a környezetünkre, hiszen ők jelentik a jövőt. Ha már a korai éveikben értelemszerűnek tekintik a ma is sokszor még nyűgként kezelt megoldási javaslatokat (szelektív hulladékgyűjtés, műanyagok kerülése, pazarlás), a világ problémái máris sokkal kisebbek lennének.
Írta: Szabó Fruzsina Magdolna, Bizottsági tag